PIERWSZY KROK Z KRÓLOWĄ SPORTU – NOWY FOLWARK 2014

23 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowym Folwarku odbyła się kolejna halowa impreza lekkoatletyczna pn. „Pierwszy Krok z Królową Sportu” – to już trzecia, która odbyła się w tej placówce. W zawodach wzięło udział blisko stu uczestników z klas I-VI szkół podstawowych.
Sportową zabawę rozpoczął nasz prezes, wrześnianin-olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak, który zaprosił wszystkich do wspólnej rozgrzewki. Następnie przystąpiono do zaplanowanych konkurencji lekkoatletycznych: skoków, rzutów oraz biegów sprinterskich i długich. Rywalizowano w 6 kategoriach (klasy I-II, III-IV, V-VI) wśród dziewcząt i chłopców. Po czterech konkurencjach dzieci otrzymały posiłek regeneracyjny w formie drożdżówek, batonów i napojów. W czasie gdy sędziowie zliczali punkty do klasyfikacji generalnej odbyła się dodatkowa, niezwykle widowiskowa konkurencja, jaką był tor przeszkód. Po zmaganiach zaproszono dzieci do wspólnych ćwiczeń rozciągających.

Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs wiedzowy – wśród wszystkich uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na zadane przez nas pytanie rozlosowano nagrody. Ostatnim punktem imprezy była dekoracja zwycięzców – najlepszych nagradzał Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz wraz z T. Szymkowiakiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Folwarku, Staroście Wrzesińskiemu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Września za okazane wsparcie w organizacji imprezy.

Ponadto dziękuję wszystkim członkom Stowarzyszenia, którzy poświęcili kolejną niedzielę, by zorganizować imprezę – jesteście wielcy!!

[WYNIKI]

/JacekZieliński/