PIERWSZY KROK Z KRÓLOWĄ SPORTU – NEKLA 2014

19.10.2014 r. odbyły się pierwsze w Gminie Nekla zawody pod szyldem „Pierwszy Krok z Królową Sportu”. Wcześniej imprezę z powodzeniem organizowaliśmy w Nowym Folwarku.
Rosnące zainteresowanie sportem sprawiło, że chcieliśmy „wyjść” z naszym projektem poza Gminę Września. Postanowiliśmy, że spróbujemy w Nekli. Nauczeni doświadczeniem organizacyjnym byliśmy przygotowani na to, że zamykać będą przed nami wszystkie drzwi. Byliśmy nastawieni na to, że będzie ciężko o jakiekolwiek wsparcie z Gminy czy też lokalnych firm, wszak Gmina Nekla dopiero co zaczęła się rozwijać gospodarczo. Z obawą wyruszyliśmy więc z Tomkiem Szymkowiakiem do Nekli. Pierwszym przystankiem był Urząd Gminy – pierwszym i jak się okazało ostatnim. W nekielskim urzędzie (po wcześniejszym umówieniu się) spotkaliśmy się z Burmistrzem Karolem Balickim. Okazało się, że „szef Nekli” zainteresował się przedstawionym przez nas projektem i obiecał wsparcie. W końcu poczuliśmy, że ktoś „czuje sport” i widzi potrzebę realizacji takich przedsięwzięć. To dobrze wróży na przyszłość tej gminie, wszak sport to ważna dla społeczeństwa działka. Współpraca z nekielskim urzędem była wzorcowa. W tym miejscu, w imieniu Stowarzyszenia Pomagam Aktywnie chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za profesjonalne podejście do tematu organizacji zawodów dla dzieciaków – mamy nadzieję, że za rok również zorganizujemy w Nekli podobne zawody. Dziękujemy też dyrektorom szkół z Gminy Nekla, którzy pomogli w rozpropagowaniu imprezy wśród uczniów.
Co do samej imprezy to jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów. Na listach startowych znalazło się ponad 100 uczestników. Mając świadomość tego, że taka impreza odbyła się w Nekli pierwszy raz uznajemy ten wynik za duży sukces. Na bazie doświadczeń z imprez w Nowym Folwarku jesteśmy przekonani, że kolejne imprezy zgromadzą na starcie jeszcze więcej uczestników.
Podczas imprezy przeprowadziliśmy 4 konkurencje (rzut, skok, bieg krótki, bieg długi). Do klasyfikacji generalnej tradycyjnie liczyły się wyniki z 4 konkurencji. Mówiąc krótko, zwyciężali najwszechstronniejsi uczestnicy zawodów. Oczywiście nie wyniki były tego dnia najważniejsze – najważniejszy był udział. Przed rywalizacją rozgrzewkę przeprowadził Tomek Szymkowiak – nasz prezes i zarazem wielokrotny Mistrz Polski w biegach długich oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Dla każdego uczestnika organizatorzy przewidzieli skromny poczęstunek i napój. Rodzicom zaproponowaliśmy kawę i herbatę. W trakcie imprezy i przed dekoracją losowaliśmy kupony z odpowiedziami na zadane przez nas pytanie. Ci, którzy mieli szczęście w losowaniu i prawidłowo odpowiedzieli na pytanie wygrywali nagrody. Na koniec Tomek Szymkowiak pokazał jak prawidłowo rozciągać się po wysiłku. Ostatnim punktem imprezy było podsumowanie wraz z ceremonią dekoracji zwycięzców. Młodych sportowców dekorował Burmistrz Karol Balicki wraz z Tomkiem Szymkowiakiem.
Nad całością imprezy czuwali członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Pomagam Aktywnie, którym serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

[SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]

/Jacek Zieliński/